WordPress – Jak naprawić błąd przesyłania obrazów?

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Ci to? Znajdujesz idealny obraz dla swojego postu, ale kiedy próbujesz przesłać obraz, pojawia się błąd. Co gorsza, kiedy przechodzisz do biblioteki multimediów WordPress, żaden z wcześniej przesłanych obrazów nie jest widoczny!

Błędy przesyłania obrazów są w rzeczywistości jednym z najczęstszych problemów napotykanych przez użytkowników WordPressa.W większości przypadków, jest to łatwe do naprawienia.

W tym poradniku pokażę Ci, jak zrobić to samemu. Wyjaśnię również niektóre z powodów, dla których może się to zdarzyć i jak zapobiec ponownemu wystąpieniu tego problemu.

Błędy ładowania obrazu WordPress są frustrujące, gdy nie doświadczyłeś ich wcześniej.

Przyjrzyjmy się, dlaczego tak się może stać.

Przyczyna błędów przesyłania obrazów w WordPressie
W większości przypadków błędy przesyłania obrazów w WordPressie są wynikiem nieprawidłowego ustawienia uprawnień do plików. Błędy PHP dają ci wskazówki:

„Unable to create directory”

Błędy „Nie można utworzyć katalogu” i „przesłany plik nie mógł zostać przeniesiony” wskazują na problemy z uprawnieniami do katalogów.

Podobnie jak uszkodzone obrazy w bibliotece mediów.

Istnieje kilka powodów, dla których mogły uprawnienia plików ulec zmianie: albo instalacja wtyczki lub aplikacji innej firmy lub jakiś rodzaj aktualizacji serwera lub konserwacji wykonywanej przez administratora witryny.

Wysoko oceniane i aktualne wtyczki rzadko będą przyczyną zmian uprawnień w strukturze plików WordPress.

Jeśli zainstalowałeś wtyczkę przed problem z obrazem zaczął, może chcesz wyłączyć go przed wykonaniem poprawki przedstawione w tym artykule.

Twój hosting jest kolejną prawdopodobną przyczyną problemu. Aktualizacje serwera lub konserwacja może spowodować zmiany uprawnień plików. Przywrócenie z kopii zapasowych ale także z powodu innych rzeczy wykonanych przez administratora,

Niezależnie od przyczyny, pierwszą rzeczą, którą chcemy zrobić, to ustawić prawidłowe uprawnienia do plików. To powinno naprawić błedy WordPressa odnośnie przesyłania obrazów.

Otwórz katalog /wp-content.

Sprawdź uprawnienia w katalogu /upload. Jeśli nie są one 755 to znak, że nastąpiła zmiana uprawnień domyślnych.

Jest mało prawdopodobne, że tylko katalog /uploads będzie dotknięty problemem, jeśli problem był spowodowany błędem serwera lub aktualizacją. Na potrzeby tego poradnika, zajmiemy się tylko katalogiem /uploads.

Naszym celem jest posiadanie uprawnień 755 do katalogów i 644 do plików graficznych. Więc pierwszą rzeczą, którą zrobimy jest ustawienie wszystkiego, co obejmuje pliki i katalogi, na 644.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na katalog „uploads”, a następnie kliknij na link „Uprawnienia plików…”. Jeśli używasz MAC, możesz przytrzymać CMD+kliknięcie, aby uruchomić listę opcji.

W zależności od programu do FTP, ustawisz albo wartość liczbową 644 albo wartość pisemną drw-r-r-.

Zamierzamy również zastosować uprawnienia dla wszystkich plików podrzędnych. Zatem wybierz również opcję „Zastosuj do wszystkich plików i katalogów”.

Kliknij przycisk „Ok”.

Teraz, aby naprawić te uprawnienia do katalogów, kliknij prawym przyciskiem myszy katalog „uploads” i kliknij link „Uprawnienia do plików…”.

Tym razem zamierzamy ustawić wartość liczbową 755, lub zapisaną wartość drwxr-xr-x

Nadal zamierzamy ustawić dziedziczenie uprawnień, ale tym razem wybierz „Zastosuj tylko dla katalogów”.

Kliknij przycisk „Ok”.

Jeśli sprawdzisz teraz uprawnienia do plików, wszystkie katalogi powinny mieć 755, a pliki obrazów 644.

Kiedy zalogujesz się do swojego panelu administracyjnego WordPress, twoje obrazy powinny być już widoczne, a wszelkie nowe ładowanie multimediów powinno przebiegać bez żadnych problemów.

Byłoby fajnie, gdyby istniała jedna rzecz, którą moglibyśmy zidentyfikować i zmienić, która uniemożliwiłaby ustawienie uprawnień do plików na nieprawidłowe wartości ponownie, ale tak naprawdę jest zbyt wiele czynników.

Jeśli ustalisz, że przyczyną była wtyczka lub aplikacja innej firmy to dość łatwo jest uniknąć korzystania z tego konkretnego narzędzia.