WordPress – biały ekran. Jak naprawić?

Nie ma nic gorszego niż przeglądanie swojej witryny WordPress i nagłe napotkanie białego ekranu. Ten błąd sprawia, że Twoja witryna jest niedostępna zarówno dla administratorów, jak i odwiedzających.

Biały ekran może być również niezwykle frustrujący, ze względu na brak informacji wskazujących na możliwą przyczynę lub rozwiązanie. Jednak jest to również jeden z najczęstszych błędów WordPress a w większości przypadków jest łatwo rozwiązywalny.

Wyjaśnimy, czym jest biały ekran w WordPressie i jakie są jego najczęstsze przyczyny. Co najważniejsze – podamy 8 potencjalnych rozwiązań, aby Twoja witryna z powrotem zaczeła działać.

  1. Wyłącz wtyczki w WordPress
    Jednym z najprostszych i najczęstszych sposobów, aby naprawić biały ekran w WordPress jest po prostu wyłączyć wszystkie swoje wtyczki. Często, strona przestaje działać z powodu aktualizacji wtyczki wchodzącej w konflikt z innym kodem na stronie.
  2. Przełącz się na domyślny motyw WordPress Jeśli problemem nie jest wtyczka, Twój motyw WordPress może być przyczyną białego ekranu. Aby sprawdzić, czy to rzeczywoście jest on problemem, możesz zastąpić swój motyw, przełączając go na domyślny w WordPress.
  3. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki i wtyczki WordPress -Jeśli masz dostęp do zaplecza swojej witryny WordPress, ale nadal widzisz biały ekran na swojej stronie – może to być spowodowane problemem z pamięcią podręczną. Aby to naprawić – spróbuj wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki internetowej i wtyczkę buforowania WordPress (zakładając, że masz zainstalowaną).
  4. Jeśli nadal widzisz biały ekran w WordPress a panel administracyjny nie działa należy włączyć tryb debugowania. To narzędzie pokaże wszelkie błędy, które występują w Twojej witrynie. Aby włączyć debugowanie, będziesz musiał otworzyć plik wp-config.php swojej instalacji WordPress. W nim powinieneś znaleźć następującą linię: define( 'WP_DEBUG’, false ); Zmień „false” na „true”, a następnie przeładuj swoją stronę. Jeśli ta linia nie istnieje, możesz dodać ją na górze pliku. Jeśli tryb debudugowania działa poprawnie – zostanie wyświetlony ścieżka błędu, która może naprowadzić Cię na fizyczną lokalizację zainstałego problemu. Jeśli natomiast nie widzisz żadnych błędów po włączeniu trybu debugowania, być może będziesz musiał skontaktować się ze swoim hostingiem. Możliwe, że debugowanie nie jest poprawnie skonfigurowane na Twoim serwerze.
  5. Zwiększ limit pamięci – Jeśli nadal widzisz pustą stronę po wypróbowaniu niektórych z powyższych rozwiązań, lub po włączeniu trybu debugowania otrzymasz błąd odwołujący się limitu pamięci lub wyczerpanej pamięci, trzeba będzie przypisać więcej pamięci do aplikacji. Można to zrobić poprzez plik wp-config.php w większości instalacji WordPress. Otwórz ten plik i dodaj następujący kod: define(’WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’);
  6. Sprawdź problemy z uprawnieniami do plików – Inną potencjalną przyczyną białego ekranu są problemy z uprawnieniami plików. Możliwe jest samodzielne naprawienie tego problemu. Jeśli naprawdę wiesz, co robisz – dokonaj zmiany. Odradzamy natomiast, jeśli nie jesteś pewien, ponieważ możesz nieumyślnie stworzyć luki, które atakujący mogą wykorzystać przy ataku na Twoją witrynę WordPress. Jeśli chodzi o uprawnienia w WordPressie, istnieją trzy proste zasady, których należy przestrzegać: Pliki powinny być ustawione na 664 lub 644. Foldery powinny być ustawione na 775 lub 755. wp-config.php plik powinien być ustawiony na 660, 600, lub 644.
  7. Sprawdź problemy z nieudaną auto-aktualizacją. Czasami WordPress napotyka problem z aktualizacjami, np. gdy serwer się rozłącza. Często ten problem rozwiązuje się automatycznie. Jednak w niektórych rzadkich przypadkach, może to prowadzić do białego ekranu w WordPressie.
  8. Rozwiąż błędy składni w kodzie PHP lub przywróć kopię zapasową. Biały ekran – Inną częstą przyczyną jest edytowanie kodu na stronie WordPress i przypadkowo błędne wpisanie lub użycie niewłaściwej składni. Jeden znak w niewłaściwym miejscu może spowodować awarię całej witryny, dlatego nigdy nie należy edytować kodu w witrynie produkcyjnej na żywo. Nie ma się jednak czym martwić. Zawsze możesz połączyć się z witryną przez FTP i przywrócić zmiany, które wprowadziłeś ręcznie. Jeśli nie wiesz, jaka zmiana spowodowała problem to możesz przywrócić kopię zapasową plików strony.