Jak długo trwa pojawienie się nowej witryny w Google?

Po pierwsze, zła wiadomość.

Nie da się podać dokładnych ram czasowych określających, ile czasu zajmuje nowej witrynie pojawienie się w Google.

Twoja witryna może zostać zaindeksowana przez Google w ciągu kilku dni … tygodni … lub dłużej.

Algorytm Google indeksuje Twoją witrynę, gdy zdecyduje się ją zaindeksować.

A teraz dobra wiadomość.

Mimo że nie możesz zmusić Google do natychmiastowego dodania Twojej nowej witryny do rankingu, zdecydowanie są rzeczy, które możesz (i powinieneś) zrobić, aby skrócić czas oczekiwania do minimum. Oto one:

Robots.txt.

Upewnij się, że plik robots.txt nie blokuje nieumyślnie robotom i botom wyszukiwarek dostępu do treści, które chcesz, aby Google indeksowało. Osoba lub firma, która zbudowała Twoją witrynę, powinna wiedzieć, jak sprawdzić plik robots.txt, aby upewnić się, że jest on poprawnie skonfigurowany.

Pulpit nawigacyjny WordPressa.

Jeśli Twoja witryna została zbudowana na platformie WordPress, w pulpicie nawigacyjnym WordPressa znajduje się ustawienie „nie indeksuj witryny”. Powszechne jest włączanie tego ustawienia, gdy nowa witryna jest w budowie i nie chcesz, aby roboty indeksujące wyszukiwarek próbowały indeksować Twoją witrynę. Jednak po uruchomieniu witryny należy pamiętać o wyłączeniu tego ustawienia.

Google Search Console.

Połącz swoją witrynę z Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools). Jest to bezpłatna usługa oferowana przez Google, która analizuje Twoją witrynę i powiadamia Cię o wszelkich błędach. Google Search Console umożliwia przesłanie mapy witryny i/lub adresów URL poszczególnych stron bezpośrednio do Google w celu uwzględnienia ich w indeksacji w bazie danych.

Google Analytics.

Upewnij się, że zintegrowałeś Google Analytics z twoją witryną. Podobnie jak Google Search Console, jest to usługa darmowa, ale skupia się bardziej na rejestrowaniu i analizowaniu ruchu na twojej witrynie. Podłączenie witryny do Google Analytics to kolejny sposób na „pingowanie” ekosystemu Google, aby dać im znać o swoim istnieniu.

Lokalne SEO.

Pamiętaj, aby założyć swoją darmową listę Google Moja Firma. Moja Firma Google to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na uzyskanie widoczności na rynku lokalnym. Nawet jeśli minie kilka tygodni, zanim twoja witryna pojawi się w organicznych SERP-ach (Search Engine Results Pages) Google, przynajmniej możesz zająć miejsca na pierwszej stronie w Google dzięki Google Moja Firma.

Google Search Console.

Połącz swoją witrynę z Google Search Console (dawniej Google Webmaster Tools). Jest to bezpłatna usługa oferowana przez Google, która analizuje Twoją witrynę i powiadamia Cię o wszelkich błędach. Google Search Console umożliwia przesłanie mapy witryny i/lub adresów URL poszczególnych stron bezpośrednio do Google w celu uwzględnienia ich w indeksacji w bazie danych.

seo

Lokalne SEO.

Pamiętaj, aby założyć swoją darmową listę Google Moja Firma. Jeśli potrzebujesz pomocy w tej kwestii, tutaj znajdziesz świetne źródło informacji. Moja Firma Google to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na uzyskanie widoczności na rynku lokalnym.

Backlinki.

Innym sposobem na zwrócenie uwagi Google jest posiadanie jak największej liczby innych stron internetowych, które zamieściłyby linki do Twojej witryny. Im więcej, tym lepiej. Nie trzeba uciekać się do żadnych spamerskich, czarnych taktyk SEO, aby uzyskać backlinki. Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę czasu i wysiłku. Zacznij od rzeczy oczywistych. Należy wejść na wszystkie swoje portale społecznościowe, takie jak Facebook, LinkedIn oraz Twitter i upewnić się, że wszystkie one zawierają linki zwrotne do strony internetowej. Następnie zacznij aktualizować swoje profile w takich miejscach, jak internetowe Yellow Pages, Manta, Yelp czy lokalna Izba Handlowa. Istnieje wiele możliwości uzyskania łatwych backlinków, jeśli tylko zakaszesz rękawy i trochę pokopiesz.
Treść. Publikowanie wysokiej jakości, użytecznych treści na swojej stronie internetowej pomaga w widoczności w wyszukiwarkach na dwa sposoby. Po pierwsze, daje ona robotom indeksującym wyszukiwarki Google surowe dane do wykorzystania i indeksowania w ich bazie danych. Jedna dobrze napisana treść może skutkować pozycją na stronie 1 w Google dla wielu wyszukiwanych haseł. Po drugie, wysokiej jakości fragment treści może skutkować linkami zwrotnymi do twojej strony od innych właścicieli stron internetowych lub blogerów. Pamiętaj, że backlinki są jednym z głównych sposobów, w jaki Google prowadzi ocenę w celu określenia, czy treść witryny jest wartościowa i zasługuje na pozycję na stronie 1.