JĘZYKI PROGRAMOWANIA, BIBLIOTEKI, FRAMEWORKI

Technologie w jakich pracujemy

HTML5

HTML czyli HyperText Markup Language to język znaczników wykorzystywany do tworzenia stron internetowych. Przeglądarki internetowe odczytują składnię html opisującą strukturę strony, tekst na niej zawarty czy obrazki a następnie interpretują wyświetlając stronę. W odróżnieniu od poprzedniej wersji nowy HTML 5 umożliwia umieszczanie video bez specjalnych wtyczek, zwiększa bezpieczeństwo wprowadzanych danych do formularzy, jest znacznie lepiej od swojego poprzednika przygotowany do pracy na urządzeniach innych niż komputery biurkowe i laptopy oraz roszerza możliwości stylizacji strony.

html
css

CSS3

Jest to język opisujący wygląd strony - został stworzony przez organizację W3C w roku 1996. Jest to swoista lista kaskadowych styli elementów nachodzących na siebie. CSS3, który w znaczącym stopniu podszysty jest Javascriptem pozwala tworzyć imponujące strony internetowe. CSS3 został napisany specjalnie pod tworzenie stron responywnych dlatego idealnie radzi sobie ze stylizowaniem stron dla telefonów i tabletów.

JavaScript

Został stworzony z myslą o wytwarzaniu stron internetowych. Javascript jest opowiedzialny za niemal wszystkie zdarzenia, które mają miejsce na witrynie internetowej. Skrypty JS służą najczęściej do zapewnienia interaktywności poprzez reagowanie na zdarzenia, sprawdzania poprawności formularzy lub budowania elementów nawigacyjnych. W języku JavaScript można także pisać pełnoprawne aplikacje takie jak odtwarzacze muzyczne czy gry.

js
boo

Bootstrap

Bootstrap to jeden z najbardziej popularnych frameworków typu opensource dla html CSS oraz JavaScript który został stworzony przez programistów Twittera w celu szybszego i bardziej zoptymalizwanego tworzenia responsywnych stron interentowych tzw. RWD. Bootsrap tworzy specjalne klasy, które następnie można wykorzystywać usprawniają proces tworzenia strony internetowej. Dzięki Bostrapowi Twoja strona będzie jeszcze lepiej zoptymalizowana pod urządzenia mobilne.

PHP

PHP to skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym. PHP jest językiem server-side, tj. pracuje po stronie serwera WWW. Przeciwieństwem są języki client-side pracujące po stronie przeglądarki użytkownika (np. JavaScript). PHP jest rozprowadzany na otwartej licencji i każdy może pobrać za darmo jego kopię, zainstalować i używać bez żadnych ograniczeń zarówno do celów prywatnych jak i komercyjnych.

php
query

Jquery

Jquery to lekka biblioteka programistyczna dla języka JavaScript. Wspomaga pisanie kodu, przyspiesza pracę w porównaniu do kodu napisanego w czystym JS. Pozwala na tworzenie zaawansowanych aminacji witryny internetowej, walidowanie formularzy, tworzenie okienek typu popup i wielu innych. Można używająć ją wymiennie z czystym kodem js. Wiele z największych światowych firm w sieci używa Jquery, są to między innymi:Google, Microsoft, IBM, Netflix.

Wordpress

Wordpress to system zarządzanie treścią pozwalający użytkownikowi nie posiadjącemu umijętności kodowania w html / css / javascript edytować zawartość strony internetowej w jasny i przejrzysty sposób. Dzięki Wodpressowi nie musisz już dzwonić do programisty by wprowadzić zmiany na swojej stronie, wystarczy, że zalogujesz się do Wordpressa wpisujac wp-admin w adresie strony internetowej i mozesz dokonywać zmiany na stronie w wygodny, łatwy i szybki sposób.

wp
java

Java

Java to język programowania zaprojektowany tak, aby umożliwić programowanie przenośnych, wydajnych aplikacji dla szerokiego spektrum platform. Zaletami Javy są: – Przenośność. Można ją uruchamiać na każdym sprzęcie i w każdym systemie, na którym zainstalowana jest tzw. maszyna wirtualna Javy. – Wygoda. Java posiada ogromną ilość gotowych bibliotek, które przyspieszą tworzenie Twoich aplikacji. – Szybkość tworzenia programów. w Javie pisze się o wiele szybciej, niż w innych językach programowania. Dzieje się tak m.in. dzięki wyżej wymienionym bibliotekom oraz użytecznym klasom.