Witryny internetowe – jak stworzyć? Darmowa wycena Tworzenia własnej witryny

Jak stworzyć witrynę internetową: poradnik w kilku krokach
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowej witryny internetowej dla swojego pensjonatu, gabinetu, studia urody, czy szukasz jak stworzyć darmową stronę internetową na jednorazowe wydarzenie, czytaj dalej.

Poprowadzę Cię krok po kroku i nauczę jak łatwo i szybko stworzyć stronę internetową z własną domeną.

Dowiesz się również, co wypełnić, gdzie, aby awansować na stronę 1 w wyszukiwaniach internetowych. Eksperci nazywają to SEO lub search engine optimization. ☺

Darmowa wycena

Witryny internetowe

1. jak szybko i łatwo zrobić stronę internetową
Każdy może zrobić stronę internetową. Jeśli więc nie masz jeszcze własnej witryny internetowej, zacznij działać i zdobądź przewagę nad konkurencją.

Przygotowałem poradnik jak założyć darmową stronę internetową oraz jak edytować swoją stronę, aby była wyszukiwana w internecie.

Kiedy stworzyłem moją pierwszą niestandardową stronę internetową wiele lat temu, zaprogramowałem ją w kodzie html przez 3 miesiące, a następnie edytowałem ją przez kolejny rok. Dziś na szczęście mamy inne, lepsze opcje. Stworzenie witryny internetowej to w dzisiejszych czasach nic trudnego, ponieważ nie jest już potrzebna znajomość HTML, CSS czy innego języka programowania.

Najlepsze strony internetowe to te, które tworzysz sam.2. Darmowe tworzenie stron internetowych: różne opcje

2.1 Tworzenie witryny internetowej na WordPressie
Do stworzenia strony internetowej można wykorzystać WordPressa. Dzięki niemu można mieć niedrogą stronę internetową w kilka godzin.

Ten edytor stron internetowych jest bardziej odpowiedni dla większych witryn internetowych. Licz się z tym, że musisz regularnie pobierać aktualizacje i że może się zdarzyć, że jakaś wtyczka przestanie działać lub nawet zostanie zhakowana, jak to się stało wiosną 2019 roku z wtyczką do udostępniania społecznościowego (Social Warfare). Przygotuj się również na konieczność ciągłego dokształcania się i poświęcania większej ilości czasu na stronę w ogóle. Być może w pewnym momencie będziesz potrzebował pomocy programisty.

Darmowa wycena stworzenia Twojej własnej witryny

2.2 Tworzenie darmowej strony internetowej przy użyciu szablonów
Jeśli nie chcesz zajmować się aktualizacjami w WordPressie, zdecyduj się na gotowe szablony.

Tworzenie darmowej strony internetowej za pomocą specjalnego programu to coraz popularniejsza opcja. W prosty sposób możesz sam złożyć swoją stronę i nie musisz wzywać programisty za każdym razem, gdy wprowadzasz zmiany. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu i w intuicyjnym środowisku „wyklikasz” swoją stronę, dodasz teksty i zdjęcia.2.3 Dla kogo najlepsze są darmowe strony internetowe wykorzystujące szablony?
To rozwiązanie jest najlepsze, jeśli chcesz się bardziej skupić na swoim biznesie niż na tworzeniu strony internetowej.

Witryny internetowe

Jak stworzyć darmową stronę internetową z własną domeną.
Tak więc tzw. „darmowa witryna internetowa” nadaje się dla małych przedsiębiorców, małych firm, gabinetów lekarskich, pensjonatów, stron osobistych itp. Twoja „wizytówka internetowa” powstanie łatwo i szybko nawet bez wiedzy programistycznej.

Do swojej strony możesz dodać blog, formularz zamówienia i rezerwacji, sekcję członkowską lub formularz zbierania kontaktów.

3. Jak stworzyć własną witrynę internetową za darmo bez wiedzy programistycznej?
Zanim zaczniemy tworzyć stronę internetową, powinniśmy to wyjaśnić:

Darmowa wycena stworzenia Twojej własnej witryny

3.1 Jakie kryteria musi spełniać nowoczesna witryna internetowa
witryna responsywna – będzie się dobrze wyświetlać na wszystkich ekranach
Pozycjonowanie – strona jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek, dzięki czemu Twoi klienci mogą ją łatwo znaleźć
strona powinna być wielostronicowa – ważne również dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek
Certyfikat SSL – strona jest bezpieczna, można to stwierdzić po tym, że adres url zaczyna się od https
witryna ładuje się szybko
strona jest łatwa w edycji i dzięki temu zawsze aktualna.

4. Jak stworzyć witrynę internetową z własną domeną?
Posiadanie własnej domeny doda wiarygodności Twojemu biznesowi, a także poprawi ranking Twojej strony w wyszukiwarkach. Dobrze dobrana domena pomoże również Twoim klientom zapamiętać Twoją stronę i łatwo do Ciebie wrócić.

Jednocześnie możesz podłączyć stronę z niestandardową domeną do usług takich jak Google Analytics, aby uzyskać informacje o tym, skąd odwiedzający trafiają na Twoją stronę i jakie słowa kluczowe wyszukują.

Jeśli więc chcesz stworzyć stronę internetową z własną domeną, wystarczy, że wykupisz pakiet premium, aby uzyskać darmową stronę internetową na domenie trzeciego poziomu. Możesz nawet otrzymać darmową domenę na rok z pakietem Mini, Standard lub Profi.

Jeśli zarejestrowałeś już swoją domenę u innego dostawcy, możesz postępować zgodnie z prostymi instrukcjami, aby ręcznie połączyć własną domenę za pomocą rekordów DNS.

5.3 Szablony stron internetowych
Szablony stron internetowych WordPress.

Do wyboru jest prawie 1000 nowoczesnych szablonów.

Dla lepszej orientacji można wybrać w górnym menu np. Restauracje & Żywność, aby zobaczyć szablony gotowe dla restauracji, kawiarni, mikrobrowarów, rolników, cukierników, dietetyków itp.

Najechanie na konkretny szablon spowoduje pojawienie się opcji Podgląd. Wszystkie strony szablonu mogą być podglądane.

5.4 Na co zwrócić uwagę przy wyborze szablonu WordPress?
Szablony WordPress są łatwo dostosowywalne.

Większość rzeczy można edytować, dodać lub usunąć. Można dodawać strony, wstawiać blog, sklep internetowy, dodawać pełnoekranowy splash image.

Możesz wybrać szablony stron internetowych z nawigacją boczną lub górną. To zależy od tego, co bardziej Ci odpowiada.

Wypróbuj różne szablony, zanim zaczniesz dodawać tekst i obrazy. Przejrzyj je na telefonie, tablecie i komputerze stacjonarnym, aby mieć całkowitą pewność.

Darmowa wycena stworzenia Twojej własnej witryny

6. Jak stworzyć witrynę internetową na WordPress: instrukcje
Tworzenie strony internetowej najlepiej wyjaśnić na przykładzie.

Powiedzmy, że chcę stworzyć stronę internetową dla kawiarni, znajdującej się w centrum Poznania. Ta kawiarnia produkuje również ciasta na zamówienie.

Kliknąłem w panelu edytora WordPress na zakładkę Restaurants & Food i wybrałem szablon.
Twoja nowa strona jest wygenerowana i wybierasz Edit. Przed tobą znajduje się strona główna.

Szablony WordPress dla strony.
Możesz rozpocząć edycję tekstu. Najedź na wstępnie wypełnione sekcje i wstaw swój tekst. Metoda jest podobna do tego, jak przepisujesz tekst w Wordzie.
W prawym górnym rogu zauważcie nawigację PAGES / SETUP / PUBLISH / 👤.
Kliknij PUBLISH i Twoja niestandardowa strona jest rzeczywistością!
Jeśli nie jesteś do końca pewien, spróbuj wielu projektów. Kliknij w „menu hamburgera” (lub symbol znaku 👤) zobacz czerwoną strzałkę, wybierz Moje projekty, a następnie Utwórz stronę.
7. Tworzenie stron internetowych: dostosowanie strony do potrzeb klienta, w tym SEO
Wybrałeś więc szablon. Gratuluję. Można rozpocząć tworzenie strony internetowej.

W kolejnych krokach dodamy tekst, obrazy, dodamy nowe sekcje i wyjaśnimy podstawy SEO. Nawet najpiękniejsza strona internetowa jest bezużyteczna, jeśli nikt nie może jej znaleźć w Internecie.

Edytor WordPress jest bardzo intuicyjny, strony internetowe są łatwe do edycji. Jeśli wykonasz czynność, z której nie jesteś zadowolony, możesz cofnąć się o krok, używając strzałki w lewym górnym rogu ekranu.

Poniżej wymieniłem kilka moich spostrzeżeń, które powinny ułatwić Ci pracę, jeśli jesteś zupełnie początkujący.

7.1 Administracja i edycja witryny
Teraz wyjaśnijmy, do czego służą poszczególne zakładki w administracji Twojej strony.

W czarnym polu znajdziesz strzałkę wstecz, strzałkę do przodu, PAGES, SETTINGS, PUBLISH i „hamburger menu”.

Strzałka wstecz: służy do cofania ostatniej zmiany i cofania się o 1 krok.

Strzałka do przodu: służy do powrotu do miejsca, w którym byliśmy przed umieszczeniem strzałki do tyłu.

STRONY: klikając na zakładkę STRONY możesz dodawać i usuwać strony, zmieniać nazwę strony internetowej, edytować adres URL, ustawiać tytuł i etykietę. Więcej wyjaśnię w rozdziale 7.2.

SETUP: W tej zakładce znajdziesz informacje o swoim koncie, masz możliwość zakupu domeny, uzyskania niestandardowego adresu e-mail, podłączenia konta Google Analytics. Możesz też dodać wersję językową i sklep internetowy. To tutaj tworzysz kopię zapasową lub przywracasz stronę z kopii zapasowej.

PUBLISH: możesz opublikować wszystko, co stworzyłeś, klikając na PUBLISH.

Menu Hamburger: dostęp do wszystkich Twoich projektów, faktur, możliwość stworzenia kolejnej strony internetowej. Możesz edytować swoje dane kontaktowe, hasło itp.