Sklep internetowy – najpopularniejsze CMSy

W zależości od potrzeb – należy zdecydować się na jeden z wielu CMSów dostępnych na rynku.

Dlatego też w dzisiejszym artykule przeanalizujemy najlepsze CMS-y dla ecommerce, które powinieneś mieć na oku, szczególnie jeśli chcesz stworzyć sklep internetowy. Przedstawiamy najpopularniejsze CMSy:

Magento

Magento, oprócz tego, że jest uznanym systemem CMS do tworzenia sklepów internetowych i zarządzania nimi w prosty sposób, oferuje swoim użytkownikom tysiące rozszerzeń, które zawierają funkcjonalności dla płatności, wysyłki, podatków, analityki i logistyki, niezbędne do konkurowania w e-commerce. Zasadniczo jest to kompleksowe rozwiązanie open source do tworzenia sklepów internetowych. Magento nie jest łatwe w użytku, jeśli jesteś początkujący lub brakuje Ci umiejętności programowania.

Kraj pochodzenia: USA

PrestaShop

PrestaShop jest rozwiązaniem e-commerce i open source (stale ewoluującym), które zasila ponad 300.000 sklepów internetowych na świecie. Ponadto, współpracuje ze znanymi dziś markami jak PayPal, Google, MailChimp czy Facebook, wszystkie z nich wnoszą swój wkład w sklepy internetowe tworzone za pomocą tego CMS, który niewątpliwie oferuje kompleksową obsługę swoim klientom.

Kraj pochodzenia: Francja

WooCommerce

To, co zaczęło się w 2008 roku jako trzech entuzjastów WordPressa z różnych krajów wymieniających się pomysłami za pośrednictwem poczty elektronicznej, jest obecnie międzynarodowym zespołem projektantów, programistów, pracowników wsparcia technicznego i marketingu, obsługującym pełną pasji i stale rosnącą społeczność setek tysięcy użytkowników. WooCommerce jest, bez wątpienia, świetnym dostawcą narzędzi WordPress.

Zasadniczo Woocomerce to wtyczka WordPress, która może przekształcić Twoją witrynę w e-commerce. Po zainstalowaniu możesz dodawać produkty, tworzyć kategorie lub ustawiać koszty wysyłki. Wszystko jest gotowe do użycia w sklepie niemal natychmiast.

Jako istotny fakt, i zgodnie z tym, co mówią na swojej stronie internetowej, WooCommerce – do tej pory – generuje ponad 30% wszystkich sklepów internetowych z ponad 1 milionem pobrań.

Kraj pochodzenia: USA

Shopify

Shopify jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych CMS-ów ecommerce na tej liście. Zapewnia szeroki wybór szablonów, które mogą być dostosowane do wymagań Twojej marki, i pozwala na sprzedaż produktów fizycznych lub cyfrowych. Niewątpliwie jest to niezwykle proste, intuicyjne oprogramowanie, z wygodnym interfejsem, które oferuje również (między innymi) comiesięczne raporty z ewolucji ruchu i sprzedaży na stronie, a także własną aplikację z bezpośrednim dostępem do zamówień i analityki.

Kraj pochodzenia: Kanada

CommerceTools

Kolejnym narzędziem CMS, o którym chcielibyśmy wspomnieć jest CommerceTools, wysoce skalowalne oprogramowanie, które składa się z API, które wspiera nowoczesną architekturę sklepu internetowego, a tym samym oferuje wiele dodatkowych integracji. CMS daje możliwość utrzymywania danych katalogowych, prowadzenia kampanii oraz dostępu do danych klientów i zamówień, a wszystko to z jednego interfejsu i jednocześnie.

Narzędzie, mimo że jest płatne, posiada 60-dniową wersję próbną, w której oferuje (potencjalnym) klientom możliwość przetestowania narzędzia i poznania jego zalet.

Kraj pochodzenia: Niemcy

Insales

Insales to CMS zorientowany na małe firmy, które chcą uruchomić sprzedaż internetową. Pozwala na stworzenie sklepu internetowego wraz z szablonami wersji desktopowej i mobilnej, oferuje również możliwość synchronizacji z ponad 100 aplikacjami. Wśród funkcji, które są brane pod uwagę jest integracja z usługami takimi jak dostawa czy płatności online.

Kraj pochodzenia: Rosja

Lightspeed HQ

Lightspeed HQ to system CMS, który definiuje się jako zaawansowany technologicznie punkt sprzedaży, zapewniający swoim klientom proste oprogramowanie do tworzenia, zarządzania, administrowania i rozwijania ich działalności; niezależnie od tego, czy jest to sprzedaż detaliczna, hurtowa czy jakakolwiek inna. W ten sposób, od pierwszego dnia, kiedy klient dołącza do ich portfolio, Lightspeed HQ oferuje mu nie tylko usługi czysto techniczne, ale również inteligentniejszą pracę poprzez podejmowanie decyzji w oparciu o dane, które tworzą najlepsze doświadczenia dla marek. To jest bez wątpienia ich filozofia i esencja marki.

Kraj pochodzenia: Kanada

BigCommerce

BigCommerce CMS tworzy różne rodzaje e-commerce dla swoich klientów, między innymi dzięki potężnemu rozwiązaniu SaaS, wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa i prostemu interfejsowi, który kryje w sobie złożony system optymalizacji działań. Oprogramowanie, które pobudza handel elektroniczny B2B i B2C, i które obecnie posiada w swoim portfolio klientów ponad 60.000 MŚP, z których ponad 2.000 to firmy średniej wielkości i liderzy na rynku amerykańskim, a ponad 25 jest częścią Fortune 1000. Niewątpliwie CMS dla ecommerce jest liderem na rynku.

Kraj pochodzenia: Australia